fbpx

Pracovitý pozitivista

Lukáš Fabo, zakladateľ Digital agentúry
Foto: Daša Šimeková a archív L.F.

Pochádza z Bratislavy, vyštudoval Bankovní Institut VŠ Praha, dnes žije a podniká v Bratislave, je majiteľom digitálnej reklamnej agentúry, najväčším dovozcom vín bez histamínu na Slovensku a zároveň spolumajiteľom firmy na výrobu prírodnej organickej kozmetiky v Čechách.

Na začiatku bolo

Od detstva som bol dieťa, čo neobsedelo na jednom mieste. Neustále som vymýšľal čo vyrobím, alebo čo sa naučím. Skúšal som viacero športov, no všetko ma ťahalo k umeniu. Veľa som maľoval, experimentoval s výtvarnými technikami a sledoval veľkých umelcov, od ktorých som sa učil. K maľbe sa pridalo štúdium hudby a hudobné nástroje, ktoré na určitú etapu môjho života vystriedali kreslenie.

Môj príbeh

Ako som už spomínal, na začiatku bola moja vášeň tvoriť. Človek si ani neuvedomuje, že proces učenia a formovania začína už v detstve. Po štúdiu som začal pracovať ako programátor v medzinárodnej korporácii, no veľmi rýchlo som zistil, že mi to nestačí a chýba mi kreativita. Dňom i nocou som na sebe pracoval a vracal sa späť ku kresleniu, no teraz už digitálnemu. Našťastie si to všimli aj v mojej práci a prijali ma na pozíciu grafického dizajnéra, kde som veľmi rýchlo dostal priestor pracovať na medzinárodných projektoch. Bola to výborná skúsenosť a najmä som sa musel rýchlo prispôsobiť prostrediu. Zrazu som pracoval s tímom v Amerike a tvorili sme novú korporátnu identitu môjho zamestnávateľa. No ako to býva, keď vás práca napĺňa, chcete čoraz viac. Sníval som o tvorení reklám, ktoré bude poznať svet. Prestúpil som teda do reklamnej agentúry, kde si ma pod svoje krídla zobral kreatívny riaditeľ. Hoci bol na začiatku tvrdý, stále posúval moje hranice a učil ma. Z nadriadeného sa stal môj mentor a neskôr kamarát. Po 4 rokoch v agentúre prišiel čas dozrievania.

Čas dozrievania

Odchádzal som z agentúry s tým, že neviem kde začať, ako začať a či vôbec prežijem ďalší mesiac. Bolo to všetko alebo nič. Od prvého dňa som si nemohol dovoliť vydýchnuť alebo spomaliť. Hľadal som zákazky, kde sa dalo. V tom istom období ukončili prácu aj moji traja najbližší priatelia a pripojili sa ku mne. Zrazu som v tom nebol sám, no na druhej strane je to už záväzok a zodpovednosť. Už sa nemôžete postaviť a odísť ☺ Cesta nebola vôbec ľahká, prvé roky boli naozaj stresujúce a komplikované. Pracovať do hlbokej noci 7 dní v týždni bola nutnosť, ktorú som musel podstúpiť no vedel som, že na konci dosiahneme úspech. V súčasnosti po 7 rokoch si už môžem povedať, že tá horská dráha stála za to. Myslím si, že jedným z kľúčov k úspechu je pozitívne myslenie a je len žiadúce, keď ním nakazíte aj ľudí okolo vás.

Silné vlastnosti

Trpezlivosť (hovorí so smiechom ☺). Mám naozaj obrovskú trpezlivosť, ku všetkému čo robím pristupujem zodpovedne a som perfekcionista. Som kreatívny a zároveň veľmi analytický človek. Každý jeden deň systematicky pracujem na sebe a vzdelávam sa. Budím sa zavčasu ráno a plním všetky úlohy, ktoré som si naplánoval. Ak by som ich nespravil, cítil by som zlyhanie sám pred sebou. Som veľmi pozitívny človek a v každej nepríjemnej situácii alebo kríze vidím príležitosť.

Najväčší úspech

V pracovnom živote to je osamostatnenie a vybudovanie fungujúcich firiem, za ktorými stoja skvelí ľudia, ktorí sa stali zároveň rodinou. Avšak môj osobný najväčší úspech je moja manželka a syn. Môžete mať materiálnych vecí a finančných prostriedkov koľko chcete, ale ak prídete domov a nikto vás nečaká, je to deprimujúce a cítite prázdnotu.

Vstup
Obsah tejto webstránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.