Aktuality

Karpatské volá Londýn

Opäť jeden vynikajúci drink s Karpatským brandy Original na stránkach odborného časopisu Bar Magazine. Tentoraz sa v celom vydaní rozoberá londýnska barová kultúra a preto je aj náš drink inšpirovaný práve týmto prostredím.
Moderný a ako inak, vynikajúci!

Prestížne ocenenie na medzinárodnej súťaži China Wine and Spirits Awards 2019

Karpatské Brandy Špeciál získalo na medzinárodnej súťaži China Wine and Spirits Awards 2019 v Hong Kongu dvojitú zlatú medailu.

China Wine and Spirits Awards je jednou z najrenomovanejších a najexkluzívnejších súťaží vín a destilátov na svete. Každoročne sa do nej prihlásia súťažiaci z viac ako 50 krajín sveta. 100 členná porota je zložená z popredných nákupcov vína a destilátov. Všetky vína a destiláty prechádzajú takzvaným „blind testingom“ (t.j. degustovaním anonymných vzoriek bez označenia), ktorý zaručuje objektivitu.

„Porotcovia na China Wine and Spirits Awards sa radia medzi top profesionálov vo svojej oblasti. Sú vyberaní na základe ich skúseností a znalostí trhu. Kedykoľvek vidím produkt s ocenením China Wine and Spirits Awards, som hrdý na to, že som mohol byť jej súčasťou a pomáhať spotrebiteľom vyberať si tie najkvalitnejšie vína a destiláty,“ povedal jeden z porotcov, Yu Kong Chow.

Karpatské Brandy Špeciál porotcov oslovilo a za svoje kvality si vyslúžilo dvojitú zlatú medailu. „Sme veľmi radi, že Karpatské Brandy Špeciál obstálo aj v takej silnej konkurencii, aká bola na CWSA 2019 a sme obzvlášť hrdí na to, že vyhralo dvojitú zlatú medailu, ktorá potvrdzuje jeho výnimočnú kvalitu a zvyšuje povedomie o kvalitnom slovenskom brandy,“ povedal Peter Ďuriš, Master Blender Karpatského brandy.

Karpatské Brandy Špeciál je unikátne slovenské brandy s viac ako 50 ročnou históriou. Na Slovensku sa teší veľkej obľube a svoje kvality hrdo prezentuje aj v zahraničí.

Bavte sa s Karpatským brandy Original a vyhrajte

Nenechajte si ujsť súťaž s Karpatským brandy Original, máme pre vás skvelé výhry!

Každý týždeň sa hrá o jeden párty reproduktor Panasonic, ktorý svojim kvalitným zvukom vylepší každý večierok, či stretnutie s priateľmi.

V záverečnom žrebovaní môžete navyše vyhrať exkurziu do sveta brandy, pre seba a štyroch kamarátov. O odborné sprievodné slovo sa postará náš Master Blender, Ing. Peter Ďuriš, ktorý je u nás za brandy zodpovedný. Dozviete sa mnoho zaujímavého o produkcii brandy – od destilácie, cez zrenie až po fľašovanie produktov.

Stačí, ak si zakúpite Karpatské brandy Original a zaregistrujete pokladničný blok na našej súťažnej stránke od 1.10. do 30.11.2019 (platí aj pre nákupy uskutočnené v septembri).

Registrácia tu.

Hruškobranie

Ak máte radi hrušky viete, že ich sezóna je už v plnom prúde a vychutnávate si ich všetkými možnými spôsobmi. Hrušková chuť sa zapáčila aj nám a preto sme pridali hruškový destilát do tradičného KB-čka. Hrušky nápoju prepožičali výraznú, avšak jemnú chuť a podmanivú vôňu. Vynikajúco chutí samostatne – ľadovo vymrazené, ale skvelo sa uplatní i v sezónnych miešaných drinkoch. Kuchári budú nadšení z receptov na mäso i sladké, v ktorých Karpatské KB Hruška použila foodblogerka St(v)ory z kuchyne, stačí si len vybrať. Najnovšie k nám na web pribudli 2 recepty – klikajte, skúšajte a napíšte nám, ako vám chutilo.

Namiešané Original

Vôňu mora a chuť letnej dovolenky si môžeme pripomenúť aj miešaným nápojom. Dobrá Sangria v nás vyvolá spomienky na krajiny Pyrenejského poloostrova… A práve na Sangriu sa zameral barman pri príprave drinku na tému Portugalsko, pre letné číslo časopisu InBar&Restaurant. Nechajte sa inšpirovať a preneste si trochu prímorskej nálady aj k vám domov :)

ORIGINALne, nielen na leto

Originálny nápoj si viete urobiť aj doma, na párty alebo na rodinnej oslave a nemusíte zháňať odborné pomôcky, špecializované obchody s exotickým ovocím či ingredienciami, a dokonca ani nepotrebujete špeciálne barmanské náčinie, či šejkre. Otvorte chladničky a špajzky a nechajte sa inšpirovať našimi ORIGINAL tipmi s Karpatským brandy Original. Je to svieže, mladé brandy, s nižším obsahom alkoholu, vyrobené z kvalitného vínneho destilátu, ktorý dozrel v dubových sudoch. Osloví vás karamelovými tónmi v chuti a ľahkou ovocnou  vôňou s nádychom čokolády. Je skvelé na experimentovanie a objavovanie nových možností pri miešaní drinkov.

PORADŇA domáceho barmana

Pár tipov od profesionálneho barmana sa vám pri príprave domácich drinkov bude hodiť 😊

  • Použite na prípravu drinkov radšej celé kocky ľadu, lebo ľadová drť sa rýchlejšie roztopí a zriedi nápoj.
  • Ak je  nápoj pre vás príliš sladký, vyrovnajte chute šťavou z limetky. Má jemnejšiu chuť ako citrón a má schopnosť prepojiť sa s inou chuťou. Citrón je výraznejší a preváži chuťou nad inými ingredienciami.
  • Domáci ľadový čaj si môžete pripraviť aj studeným procesom tak, že zalejte čaj studenou vodou a necháte pár hodín macerovať v chladničke.
  • Ak používate do drinkov bylinky, mätu, bazalku, medovku, rozmarín či iné, nezabudnite ich pred tým jemne oklepať, alebo pomliaždiť medzi prstami. Vôňa, šťava i chuť sa z nich uvoľní rýchlejšie a lepšie.
  • Na prípravu domácich drinkov používajte kvalitné a čerstvé suroviny, ovocie, ktoré nie je prezreté a príliš mäkké a uprednostnite prírodné 100% šťavy pred džúsmi z koncentrátu.

Nové recepty nájdete tu.

Leto v plnom prúde – čas na záhradnú párty

Dlhé a príjemné letné večery sú ako stvorené na záhradné párty či grilovačky. Je to dokonalá príležitosť pozvať si priateľov či širokú rodinu a stráviť s nimi večer v družnej debate pri dobrom jedle.

Máločo chutí tak dobre, ako doma pripravené jedlo, ktoré si môžete vychutnať v dobrej spoločnosti. Preto sme pre vás v spolupráci so Stvory z Kuchyne pripravili tri jednoduché letné recepty, ktoré vašich hostí nepochybne očaria. Ak chcete zistiť, ako s pomocou Karpatského KB pripraviť výborné jahňacie kotletky, grilované kuracie stehienka alebo cibuľové čatní, neváhajte a kliknite na svoj výber:

Dobrú chuť!

Konečne je tu leto – najlepší čas na miešané drinky

Konečne k nám dorazili letné horúčavy a každý z nás hľadá rôzne formy osvieženia, studené miešané nápoje nevynímajúc.

Špecializovaný časopis Bar Magazine sa miešaním drinkov intenzívne zaoberá. V aktuálnom letnom čísle, s hlavnou témou Sydney, využili naše Karpatské brandy Original  v úžasnom drinku s využitím typických austrálskych ingrediencií.

Skúste si ho namiešať, je originálny a skutočne osviežujúci.

Príbeh legendárneho slovenského brandy

Nádherná jantárová farba, delikátna drevitá vôňa a chuť, v ktorej sa kombinuje vanilka a sušené ovocie. Príprava nápoja, ktorý je slovenským unikátom s dlhoročnou tradíciou vyžaduje lásku, čas, starostlivosť a odbornosť. O čom je reč? O Karpatskom brandy Špeciál, o ktorom sme sa rozprávali s Ing. Petrom Ďurišom, ktorý ako Master Blender pripravuje toto skvelé brandy.

Kto je Master Blender?

„Je to človek, ktorý je zodpovedný za to, ako brandy chutí. Má vedomosti o celom výrobnom procese, od vína, cez destiláciu až po zrenie v sudoch. Samozrejme, že to nerobím všetko sám, každý krok si vyžaduje ďalších odborníkov, no som pri tom. V záverečnej fáze som zodpovedný za to, aby brandy chutilo tak, ako ho poznáme a aké ho máme všetci radi.“

To je zaväzujúce, pretože robíte s niečím, čo je dobre známe a má dlhú tradíciu…

„Áno, je to zaväzujúce, ale zároveň vzrušujúce. Karpatské brandy Špeciál je prémiovým brandy, ktorému sa darí aj na medzinárodných súťažiach, kde sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach. Dnes ho mnohí familiárne nazývajú „Kábeeško a na Slovensku sa teší mimoriadnej popularite.“

(viac…)

50 rokov výnimočnosti

Za výnimočným brandy rozhodne netreba chodiť ďaleko. Legendárne brandy máme aj u nás na Slovensku. Je ním Karpatské brandy Špeciál, alebo KBŠ, ako mu dnes mnohí hovoria. Už celé pol storočie sa dodržiava výrobný postup, zaručujúci jeho výnimočnosť, ktorou hrdo konkuruje aj medzinárodne uznávaným brandy.

KBŠ má veľmi zaujímavú históriu. Jeho príbeh sa začal už pred 50 rokmi, keď majstri pezinskej pálenice prijali výzvu vytvoriť kvalitné slovenské brandy, ktoré sa malo používať ako expedičný likér pri výrobe známeho sektu Hubert. Čerpali z vedomostí získaných priamo vo Francúzsku v oblasti Cognac. V roku 1968 sa pod ich vedením vydestiloval prvý vínny destilát, ktorý následne vyzrieval v dubových sudoch. Po rokoch vyzrievania vzniklo unikátne slovenské brandy s výraznou vôňou dreva, orieškov a plnou chuťou sušeného ovocia a vanilky. Produkt natoľko výnimočný nemohol ostať utajený v pivniciach a rozhodlo sa o jeho samostatnom uvedení pod značkou Karpatské brandy Špeciál. Vďaka dodržiavaniu polstoročím osvedčeného postupu výroby, chutí KBŠ rovnako skvele aj dnes. Jeho vysokú kvalitu oceňujú nielen slovenskí priaznivci brandy, ale aj odborníci na súťažiach v zahraničí, kde opakovane získava najvyššie ocenenia.

Ako si vychutnať Karpatské brandy Špeciál?

Na to, aby ste si skutočne vychutnali KBŠ, nepotrebujete veľa. Ideálna teplota na podávanie je od 17 do 21 stupňov Celzia, pretože práve pri tejto teplote sa naplno rozvinú jeho aromatické zložky. Záleží aj na tom, z akého pohára pijete. Typický pohár na nízkej stopke, so širokou čašou, ktorá sa smerom hore zužuje, sústredí nádhernú vôňu nápoja tesne pod jeho okrajom a prehĺbi tak pôžitok z pitia. Ideálny materiál je číry krištáľ, v ktorom vynikne iskrivá jantárová farba. Po naliatí nechajte brandy asi minútu dýchať. Jeho vôňa a chuť príjemne rozkvitnú, keď čašu zohrejete dlaňou a jemnými krúživými pohybmi ruky, brandy občas mierne zvírite a zamiešate. Doprajte si dúšok tohto slovenského pokladu a potešte svoje zmysly jeho jantárovou farbou, intenzívnou vôňou a plnou chuťou.

Článok vyšiel v časopise ForMen

Vstup
Obsah tejto webstránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.