Aktuality

KBŠ má opäť zlato

V novej sezóne 2020 získalo Karpatské brandy Špeciál opäť prestížnu zlatú medailu na China Wine and Spirits Awards v Hong Kongu. Súťaž CWSA je jednou z najrenomovanejších a najexkluzívnejších súťaží vín a destilátov na svete.

„Sme veľmi radi, že naše Karpatské brandy Špeciál potvrdilo svoje miesto na svetovej scéne. Táto zlatá medaila je pre nás veľkým zadosťučinením a ohodnotením našej práce. A hlavne je znakom, že na Slovensku vieme vyrobiť kvalitné brandy medzinárodnej úrovne,“ povedal Peter Ďuriš, Master Blender Karpatského brandy.

Karpatské brandy Špeciál je rýdzo slovenský produkt s tradíciou výroby siahajúcou až do roku 1968. Je pripravovaný s láskou a trpezlivosťou, z kvalitného vínneho destilátu, ktorý pochádza zo slovenského hrozna. Vyzrieva roky v dubových sudoch a svojou kvalitou, tento slovenský skvost, smelo konkuruje svetovým značkám.

(viac…)

Nový dizajn, skvelá chuť

Predstavujeme vám Karpatské brandy Original v novom dizajne. Etikete dominuje zlatá postava rytiera, ktorý je pre značku Karpatské brandy typickým prvkom a teraz má, vďaka efektnej razbe, úplne novú podobu.

História značky siaha až do roku 1968 a Karpatské brandy Original je najmladším členom tejto rodiny.

Jeho nový dizajn je modernejší a pútavejší a etikety v červených tónoch so zlatými prvkami sú neprehliadnuteľné.

Karpatské brandy Original vyzrieva v dubových sudoch pod stálym dohľadom našich odborníkov. Osloví vás vôňou po sušenom ovocí s nádychom vanilky a plnou chuťou s karamelovými tónmi.

Je skvelé na experimentovanie a objavovanie nových možností pri miešaní drinkov.

Fajnšmekri si ho vychutnajú samostatne, alebo ako doplnok k dobrej káve.

TIP na kávový drink: Do nízkeho, bacuľatého pohára vlejte cold brew, čiže vychladenú prefiltrovanú čiernu kávu. Následne vložte kocky ľadu a zalejte 60 ml shotom Karpatského brandy Original. Chuť doladíte jemným streknutím limetovej šťavy. Viac zaujímavých inšpirácií, drinkov a receptov nájdete TU.

Striebro z Londýna!

Porota medzinárodnej súťaže, International Wine and Spirit Competition 2020 (ďalej len IWSC), zložená z expertov z celého sveta, ocenila Karpatské Brandy Exclusive striebornou medailou.

Každoročne v tejto súťaži súťažia nápoje z viac ako 90 krajín sveta. Ocenenie ISWC je v tomto odvetví považované za jedno najvyšších. Stovka svetových odborníkov, medzi ktorých patria nákupcovia, výrobcovia, liehovary, someliéri či distribútori, hodnotila vína a liehoviny v priebehu celého roka pomocou blind testingov a panelových diskusií. Karpatské Brandy Exclusive porotcov oslovilo komplexnosťou chuti, v ktorej vyzdvihli karamel, klinček a dubové podtóny.

„Sme veľmi radi, že Karpatské Brandy Exclusive potvrdilo svoje miesto na svetovej scéne. Strieborná medaila je znakom, že na Slovensku vieme vyrobiť kvalitné brandy medzinárodnej úrovne,“ povedal Peter Ďuriš, Master Blender Karpatského brandy.

„Tasting note: Big, bold and spicy in style. Full of rich toffee and sweet caramel, framed by polished oak. Undertones of cured bacon, dusty books and clove add an attractive complexity.“ – Joel Harrison

Slnko v pohári

Letné číslo časopisu BarMagazine s názvom Back to Business je ladené optimisticky. Bary a reštaurácie sa otvorili a snažia sa prilákať späť svojich zákazníkov. Celé číslo časopisu sa nesie v znamení slnka a to isté platí aj pre miešaný drink s našim Karpatským brandy Original, ktorý na jeho stránkach aktuálne nájdete. Vychutnajte si slnko v pohári :)

Nové ORIGINALne drinky

Opäť sa miešalo, fotilo a kreovalo! Vytvorili sme pre Vás ďalšie skvelé KBOriginal recepty. Sú tu na webe, pekne pokope, v záložke Recepty, kde sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť. Receptúry sú väčšinou úplne jednoduché a zvládnete ich aj doma. Tak smelo do toho – ingrediencie môžete objednať aj cez e-shop a skúšať  :)

Jarná súťaž s Karpatským brandy Original

Je to úplne jednoduché, stačí si zahrať zábavnú hru a súťažíte o digitálne fotoaparáty a exkurziu do sveta brandy v sprievode Master Blendera.

Od 1. marca do 19. apríla vrátane môžete na webe karpatskebrandy.sk súťažiť o digitálne fotoaparáty Fujifilm Instax Mini LiPlay, s ktorými si môžete fotky rovno vytlačiť, a o hlavnú výhru – exkurziu do sveta brandy s odborným sprievodom Master Blendera Karpatského brandy.

Stačí si zahrať zábavnú hru, vyplniť registračný formulár a získavate žreb do súťaže.
A ak budete súhlasiť s tým, aby vám na mail chodili novinky od Karpatského brandy, získavate ešte žreb navyše. Jednoduché.

Ak však chcete zvýšiť svoje šance, kupujte Karpatské brandy Original. Za registráciu každého pokladničného bloku s položkou Karpatské brandy Original, získate10 žrebov do súťaže, čím svoje šance na výhru radikálne zvýšite.

Tak sa bavte, hrajte a vyhrajte :)

Chcem hrať

Viete ako vzniká brandy?

Produkcia brandy nie je vôbec jednoduchá ani rýchla záležitosť. No ak chcete vedieť ako vzniká brandy – táto infografika vám to zhrnie stručne a prehľadne.

Karpatské volá Londýn

Opäť jeden vynikajúci drink s Karpatským brandy Original na stránkach odborného časopisu Bar Magazine. Tentoraz sa v celom vydaní rozoberá londýnska barová kultúra a preto je aj náš drink inšpirovaný práve týmto prostredím.
Moderný a ako inak, vynikajúci!

Prestížne ocenenie na medzinárodnej súťaži China Wine and Spirits Awards 2019

Karpatské Brandy Špeciál získalo na medzinárodnej súťaži China Wine and Spirits Awards 2019 v Hong Kongu dvojitú zlatú medailu.

China Wine and Spirits Awards je jednou z najrenomovanejších a najexkluzívnejších súťaží vín a destilátov na svete. Každoročne sa do nej prihlásia súťažiaci z viac ako 50 krajín sveta. 100 členná porota je zložená z popredných nákupcov vína a destilátov. Všetky vína a destiláty prechádzajú takzvaným „blind testingom“ (t.j. degustovaním anonymných vzoriek bez označenia), ktorý zaručuje objektivitu.

„Porotcovia na China Wine and Spirits Awards sa radia medzi top profesionálov vo svojej oblasti. Sú vyberaní na základe ich skúseností a znalostí trhu. Kedykoľvek vidím produkt s ocenením China Wine and Spirits Awards, som hrdý na to, že som mohol byť jej súčasťou a pomáhať spotrebiteľom vyberať si tie najkvalitnejšie vína a destiláty,“ povedal jeden z porotcov, Yu Kong Chow.

Karpatské Brandy Špeciál porotcov oslovilo a za svoje kvality si vyslúžilo dvojitú zlatú medailu. „Sme veľmi radi, že Karpatské Brandy Špeciál obstálo aj v takej silnej konkurencii, aká bola na CWSA 2019 a sme obzvlášť hrdí na to, že vyhralo dvojitú zlatú medailu, ktorá potvrdzuje jeho výnimočnú kvalitu a zvyšuje povedomie o kvalitnom slovenskom brandy,“ povedal Peter Ďuriš, Master Blender Karpatského brandy.

Karpatské Brandy Špeciál je unikátne slovenské brandy s viac ako 50 ročnou históriou. Na Slovensku sa teší veľkej obľube a svoje kvality hrdo prezentuje aj v zahraničí.

Bavte sa s Karpatským brandy Original a vyhrajte

Nenechajte si ujsť súťaž s Karpatským brandy Original, máme pre vás skvelé výhry!

Každý týždeň sa hrá o jeden párty reproduktor Panasonic, ktorý svojim kvalitným zvukom vylepší každý večierok, či stretnutie s priateľmi.

V záverečnom žrebovaní môžete navyše vyhrať exkurziu do sveta brandy, pre seba a štyroch kamarátov. O odborné sprievodné slovo sa postará náš Master Blender, Ing. Peter Ďuriš, ktorý je u nás za brandy zodpovedný. Dozviete sa mnoho zaujímavého o produkcii brandy – od destilácie, cez zrenie až po fľašovanie produktov.

Stačí, ak si zakúpite Karpatské brandy Original a zaregistrujete pokladničný blok na našej súťažnej stránke od 1.10. do 30.11.2019 (platí aj pre nákupy uskutočnené v septembri).

Registrácia tu.

Vstup
Obsah tejto webstránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.