fbpx

CARPATHIAN LASSI

Karpatské brandy v spojení s jogurtom? Vskutku nevídaná kombinácia. Ak ale chcete vyskúšať niečo naozaj originálne, inšpirujte sa týmto twistom na indickú klasiku mango lassi a sami zistíte, ako skvelo môže chutiť takéto netradičné spojenie ingrediencií!

Mango lassi je jedným z najtypickejších indických nápojov. Ak ste boli v Indii, určite ste ho ochutnali. Možno ste si ho objednali v indickej reštaurácii. Každopádne, pre jeho prípravu sú potrebné len dve ingrediencie – jogurt a mango v tej najlepšej kondícii. Indovia tento nápoj pijú na záver jedla – uhasí pálivosť jedál a tiež chuť na sladké.

Našich barmanov osviežujúca chuť mango lassi inšpirovala k vytvoreniu naozaj unikátneho drinku s použitím Karpatského brandy Original. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a vyskúšať si ho môžete aj doma.

 

Ingrediencie

5 cl Karpatského brandy Original
4 cl mangového pyré
1 lyžica bieleho jogurtu
1 ks celého kardamónu
drvený ľad

Príprava:  Do poháru vložíme jemne rozdrvený kardamón a postupne nadávkujeme ostatné ingrediencie. Zasypeme drveným ľadom a lyžicou dostatočne premiešame. Ozdobíme karí listami zafarbenými zlatým jedlým sprejom a celým kardamónom.
Pohár: pohár na julep
Ozdoba: karí listy zafarbené zlatým jedlým sprejom a celý kardamón

Vstup
Obsah tejto webstránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.