fbpx

ORIGINALne, nielen na leto

Originálny nápoj si viete urobiť aj doma, na párty alebo na rodinnej oslave a nemusíte zháňať odborné pomôcky, špecializované obchody s exotickým ovocím či ingredienciami, a dokonca ani nepotrebujete špeciálne barmanské náčinie, či šejkre. Otvorte chladničky a špajzky a nechajte sa inšpirovať našimi ORIGINAL tipmi s Karpatským brandy Original. Je to svieže, mladé brandy, s nižším obsahom alkoholu, vyrobené z kvalitného vínneho destilátu, ktorý dozrel v dubových sudoch. Osloví vás karamelovými tónmi v chuti a ľahkou ovocnou  vôňou s nádychom čokolády. Je skvelé na experimentovanie a objavovanie nových možností pri miešaní drinkov.

PORADŇA domáceho barmana

Pár tipov od profesionálneho barmana sa vám pri príprave domácich drinkov bude hodiť 😊

  • Použite na prípravu drinkov radšej celé kocky ľadu, lebo ľadová drť sa rýchlejšie roztopí a zriedi nápoj.
  • Ak je  nápoj pre vás príliš sladký, vyrovnajte chute šťavou z limetky. Má jemnejšiu chuť ako citrón a má schopnosť prepojiť sa s inou chuťou. Citrón je výraznejší a preváži chuťou nad inými ingredienciami.
  • Domáci ľadový čaj si môžete pripraviť aj studeným procesom tak, že zalejte čaj studenou vodou a necháte pár hodín macerovať v chladničke.
  • Ak používate do drinkov bylinky, mätu, bazalku, medovku, rozmarín či iné, nezabudnite ich pred tým jemne oklepať, alebo pomliaždiť medzi prstami. Vôňa, šťava i chuť sa z nich uvoľní rýchlejšie a lepšie.
  • Na prípravu domácich drinkov používajte kvalitné a čerstvé suroviny, ovocie, ktoré nie je prezreté a príliš mäkké a uprednostnite prírodné 100% šťavy pred džúsmi z koncentrátu.

Nové recepty nájdete tu.

Vstup
Obsah tejto webstránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.